მე მიმაჩნია, რომ გიგი უგულავამ, როგორც მერმა ფუნდამენტურად შეცვალა საკითხები თბილისში. იგივე ქალაქში ეკონომიკური განვითარება, მოწესრიგებული გარემო, თუმცა მთელ რიგ საკითხებში რაღაც გამოწვევებს ვერ უპასუხა. მიმაჩნია, რომ ქაოტურ მშენებლობებში გიგი უგულავას პასუხისმგებლობა ნამდვილად არის. ასევე, ზოგადად სატრანსპორტო ამოცანებს კარგად ვერ გაუმკლავდა. თუმცა, თუ გავიხსენებთ, სატრანსპორტო საშუალებები საერთოდ არ იყო და გამოჩნდა რაღაც მოწესრიგებული საზოგადოებრივი ტრანსპორტი. თუმცა, შემიძლია ვთქვა, რომ სითი პარკი არის შეცდომა და არასწორად დადებული ხელშეკრულება. ჩვენ ამაზე ღიად ვსაუბრობთ, მათ შორის გიგისთან, ვკამათობთ და ვმსჯელობთ. ჩვენ არ გვეშინია, რომ ჩვენს პარტიაში ღიად ვისაუბროთ და მივიღოთ გადაწყვეტილება.
ევროპული საქართველოს თბილისის მერობის კანდიდატმა, ელენე ხოშტარიამ საარჩევნო პროგრამის ძირითად მიმართულებაზე ეკა კვესიტაძის გადაცემა განსხვავებულ აქცენტებში ისაუბრა.