მე კიდევ ერთხელ განვაცხადე შეხვედრაზე, რომ ჩვენ უნდა გამოვნახოთ შესაძლებლობა და ისეთი ეროვნული იდეა, საერთო იდეა, რომელიც გაგვაერთიანებს, რომელიც ჩვენს ხალხს გააერთიანებს და ჩვენს ერს გააერთიანებს. ეს არის ის, რაც სჭირდება ყველაზე მეტად ჩვენს ქვეყანას დღეს — საერთო ეროვნული კონსენსუსი, საერთო ეროვნული თანხმობა რეალურ კონკრეტულ საკითხებზე და არა იმ განსხვავებებზე, რომელიც შეიძლება გვქოდეს. ყველაზე მთავარი, რაც ჩვენს მოსახლეობას აწუხებს, არის ოკუპაცია, სიღარიბე, ეკონომიკური სიდუხჭირე, კოვიდპანდემია. სწორედ ამ საკითხებზე არის საჭირო ახლა კონცენტრირება და გაერთიანება. მე დიდი იმედი მაქვს, რომ ოპოზიცია ასეთ კონსტუქციულ რეჟიმში გააგრძელებს მუშაობას და ჩვენ, ჩვენი მხრივ, ასევე ვადასტურებთ სრულ მზაობას, რომ გავაგრძელოთ დიალოგი.
ამის შესახებ პრემიერმინისტრმა ირაკლი ღარიბაშვილმა პრეზიდენტის რეზიდენციაში, ოპოზიციასა და ევროპული საბჭოს პრეზიდენტთან შეხვედრის შემდეგ ისაუბრა.