ვრცელდება ინფორმაცია, რომ შსს-მ და სუს-მა დაიწყეს მშვიდობიანი დემონსტრანტების დაბარება დაკითხვაზე. პირველი, რაც მინდა, ვუთხრა ხელისუფლებას: კატეგორიულად გაფრთხილებთ, არ გაბედოთ მშვიდობიანი მოსახლეობის, იმ ადამიანების დაბარება შსს-ში და დევნაზე ფიქრიც კი, რომლებმაც ამ დღეებში დაიცვეს ევროპული მომავალი.
მეორე, დამნაშავეები ძალადობაში ხართ თქვენ და თუ ვინმე არის დასასჯელი, არიან სწორედ ის მოძალადე პოლიციელები და ბრძანების გამცემები, რომლებიც მშვიდობიან მოსახლეობას დაესხნენ თავს.
მესამე, მინდა, მივმართო აბსოლუტურად ყველა მოქალაქეს, ნებისმიერი ადამიანი, რომელსაც დაგიბარებენ შსს-სა ან სუს-ში, ჩვენ გამოვაქვეყნებთ დღეს ტელეფონის ნომრებს, მოგვმართეთ და ჩვენ უზრუნველვყოფთ თქვენს დაცვას.
მეოთხე, არავინ არ ჩათვალოს, რომ ამ ადამიანებს თქვენ დაერევით ცალ-ცალკე. ჩვენ ყველა ვართ ერთად იდეის გარშემო და ეს იდეა არის, მათ შორის, ამ ადამიანების დაცვა. ამიტომ, თქვენ თუ ასე გააგრძელებთ, მიიღებთ კიდევ უფრო მძაფრ აქციას, სადაც იქნება საჭირო, შსს-სთან თუ სუს-თან. ამიტომ გაფრთხილებთ, არავის არ გეგონოთ, რომ ცალ-ცალკე დაერევით ამ ადამიანებს.