რუსეთის სახელმწიფოს დანაშაულები უკრაინის ტერიტორიაზე და უკრაინელების წინააღმდეგ მეორე მსოფლიო ომის შემდეგ უპრეცედენტოა. სამართლიანობის აღსადგენად ჩვენს სახელმწიფოს სჭირდება მაქსიმალური თანამშრომლობა უფლებადამცველ საზოგადოებასთან და საერთაშორისო პარტნიორებთან. უნდა არსებობდეს ერთიანი სამართლებრივი ფრონტი, რომელიც გადალახავს რუსეთის გენოციდურ პოლიტიკას.
მოვუწოდებ ხელისუფლების ყველა მოხელეს და სამოქალაქო საზოგადოების ყველა წარმომადგენელს, რომელიც ზრუნავს ადამიანებზე და კაცობრიობაზე, საერთაშორისო უფლებადამცველი ორგანიზაციებისა და სააგენტოების წარმომადგენლებს, ვიმუშაოთ ახლა კოორდინირებულად, ყველა დონეზე, აღდგენის მიზნით. აუცილებელია, ომის შედეგად დარღვეული უკრაინელების უფლებები და აგრესორის პასუხისგებაში მიცემა. ჩვენ უნდა ვიპოვოთ თანამშრომლობის ფორმულა, რომელიც მაქსიმალურ შედეგს მისცემს უკრაინას და საერთაშორისო სამართლებრივ წესრიგს.