პარლამენტის ბლოკირების გაგრძელების შემთხვევაში რეაგირება გვექნება — შსს
ფოტო: ანა ვახტანგაძე / On.ge
შინაგან საქმეთა სამინისტროში აცხადებენ, რომ პარლამენტის შტურმის მცდელობის ან ბლოკირების გაგრძელების შემთხვევაში რეაგირება ექნებათ. ამის შესახებ უწყების განცხადებაშია აღნიშნული.
მათი თქმით, გუშინ, 17 ნოემბერს რუსთველის გამზირზე დაწყებულმა მშვიდობიანმა აქციამ მოგვიანებით კანონსაწინააღმდეგო ხასიათი შეიძინა.
"კერძოდ, შეკრებილთა ნაწილმა მოახდინა საკანონმდებლო ორგანოს ყველა შესასვლელის ბლოკირება. ამასთან, პოლიტიკური ლიდერები მხარდამჭერებს ღიად მოუწოდებენ საპარლამენტო ორგანოს საქმიანობაში ხელის შეშლისკენ", — აღნიშნავენ შსს-ში.
მათი თქმით, არაერთი მოწოდების და გაფრთხილების მიუხედავად, გამოხატვის და შეკრების თავისუფლება გასცდა კანონით დადგენილ ფარგლებს. შსს მოუწოდებს რუსთაველის გამზირზე შეკრებილ პოლიტიკური პარტიების ლიდერებსა და აქციის ორგანიზატორებს, "შეწყვიტონ პარლამენტის შენობის შესასვლელების ბლოკირება, დაიცვან საქართველოს კონსტიტუცია და არ გასცდნენ მშვიდობიანი შეკრების კანონით დადგენილ ფარგლებს".