საზოგადოების ნებისმიერი წევრი, რომელიც დღეს ფიქრობს, რომ მას ეს არ ეხება, რომ ეს არის პოლიტიკური საკითხი, რომ საბოლოო ჯამში არაფერი არ მოუვა [სააკაშვილს], ეს ბუნებრივი ფიქრებია, არასწორი, ჩემი აზრით, მაგრამ ბუნებრივია, რომ შენ რაღაცნაირად არ გინდა მიიკარო პასუხისმგებლობა, რომ შენს თვალწინ ადამიანი კვდება. მაგრამ ამ პასუხისმგებლობას თუ არ ავიღებთ და არ გავიაზრებთ, რომ რეალურად ადამიანი ჩვენს თვალწინ კვდება და თუ ამას არ შევეწინააღმდეგებით, ეს იმას ნიშნავს, რომ ქართული საზოგადოება წამებით სიკვდილს აკანონებს და ეს ხდება ნორმა.
[...] ზოგადად როგორ უნდა გააგრძელო ცხოვრება? შვილს რომ თუნდაც საღამოს ელაპარაკები და რაღაც ფასეულობებზე ლაპარაკობ, რაზეც გინდა, რომ გაიზარდოს შენი შვილი, როგორ აუხსნი იმას, რომ "ხო, ვუყურებდით ტელევიზორში, ხდებოდა და ნუ, რა ვიცი, მე არ მეხებოდა". შეუძლებელია, საზოგადოება გვეწოდოს, თუ ამას არ გავუწევთ წინააღმდეგობას.