ამ სასამართლომ ჩვენ არაფერი არ გვანახა სამართლის შესახებ, არაფერი არ გვანახა მართლმსაჯულების შესახებ, არაფერი არ გვანახა ჩვენი ქვეყნის პერსპექტივის. ერთადერთი გვანახა, რომ ნიკა გვარამია აგრძელებს ბრძოლას და არის ძალიან ბევრ თავისუფლებაზე მყოფ ადამიანზე ბევრად უფრო ძლიერი. ამიტომ მთავარი დასკვნები არის ჩვენი გამოსატანი. მთავარი დასკვნა არის ის, რომ ამ რეჟიმისგან რამეს მოლოდინი, მოლოდინი, რომ რაღაც მომენტში მოლბებიან, მოლოდინი, რომ სასამართლო დაემსგავსება სასამართლოს.
მოლოდინი, რომ მათ მართლა აინტერესებთ, ან რამე საერთოდ გაარკვიონ, არ არსებობს, ეს არის რუსული რეჟიმი. რუსული რეჟიმი ერთადერთს რასაც აკეთებს, არის, რომ ციხეში ამწყვდევს თავისუფალ ადამიანებს. ჟურნალისტებს გჭირდებათ დაცვა და ნიკა დღეს თქვენ გიცავთ საკუთარი მოქმედებებით და საკუთარი სიძლიერით, მოქალაქეებს სჭირდებათ დაცვა, ახალგაზრდობას სჭირდება დაცვა. პენსიონერს სჭირდება დაცვა და ეს დაცვა უნდა უზრუნველვყოთ ჩვენ.