ქართული ოცნების ეკონომიკური პროგრამის წარდგენაზეც ივანიშვილმა ყოფილი ხელისუფლება ლანძღა
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / ქართული ოცნება
ქართული ოცნების თავმჯდომარემ, ბიძინა ივანიშვილმა პარტიის ეკონომიკური პროგრამის წარდგენაზეც ყოფილი ხელისუფლება ლანძღა.
ივანიშვილმა ისევ აღნიშნა, რომ წინა ხელისუფლებამ "ვერ აირიდა ავანტიურა", დაიწყო ომი და მთავარსარდალი ომის დროს "ლაჩრულად" გაიქცა ბრძოლის ველიდან. წინა ხელისუფლებას მან მედიის, სასამართლოს, ბიზნესის ადამიანის უფლებების შეზღუდვაც წამოაძახა.
"ჩვენ არასდროს დაგვავიწყდება წლები, როდესაც ადამიანების ღირსების ფეხქვეშ გათელვა, მათი აბუჩად აგდება, დაშინება, უსაფუძვლოდ ციხეებში გამოკეტვა, ულმობელი წამება და დასახიჩრება, ბიზნესის დაწიოკება და საკუთრების წართმევა, ცხოვრების ჩვეულებრივი, ნორმად ქცეული მოვლენა იყო", — განაცხადა მან.
ივანიშვილმა ხაზი გაუსვა იმ ფაქტს, რომ ისინი "ეკლესიას ავიწროვებდნენ".
"ჩვენ ყოველთვის გვემახსოვრება ქართული ტრადიციული ცხოვრების წესის გაუკუღმართების, ჩვენი კულტურული თვითმყოფადობის წაშლისა და საქართველოს ისტორიის თავიდან გადაწერის ავადმყოფური წყურვილი. ოჯახის ფენომენზე გააფთრებული იერიშის, ქართული სახელმწიფოებრიობის ერთ-ერთი საყრდენის საქართველოს მართლმადიდებლური ეკლესიის შევიწროებისა და დაქსაქსვის გამუდმებული მცდელობები", — განაცხადა მან.