პრეზიდენტს, ყოველ შემთხვევაში, მით უმეტეს, საპარლამენტო სისტემაში არ უნდა ეგონოს, რომ იცის პატრიარქზე მეტი, ასევე, არ უნდა ეგონოს, რომ იცის მთავრობაზე მეტი. ჩვენ ხომ მხარი დავუჭირეთ, ერთი ხრივ, პრეზიდენტს, მეორე მხრივ, პრემიერმინისტრს, ანუ ისინი არიან თავიანთ თანამდებობებზე. ჩვენ რომ ვიცოდით, რა სისტემა იყო, იმიტომ დავუჭირეთ მხარი სალომე ზურაბიშვილს პრეზიდენტის პოზიციაზე და არა პრემიერის პოზიციაზე. ჩვენ რომ გვდომოდა, რომ სალომე ზურაბიშვილს განესაზღვრა და განეხორციელებინა ქვეყნის საგარეო და საშინაო პოლიტიკა, მაშინ მხარს დავუჭერდით არა პრეზიდენტის პოსტზე, რომელიც არის სიმბოლური, არამედ პრემიერის პოსტზე, მაგრამ რატომ არ გავაკეთეთ ეს? იმიტომ, რომ ჩვენ ნდობა გამოვუცხადეთ ირაკლი ღარიბაშვილს, ნდობა გვაქვს მის მიმართ, რომ ის სწორად განახორციელებს ქვეყნის საშინაო და საგარეო პოლიტიკას.
სოზარ სუბარი: რა საჭიროა ზედმეტი რგოლები, ამიტომ ან ერთი უნდა გაუქმდეს, ან მეორე. ამ შემთხვევაში, ჩემი წინადადებაა, რომ გუბერნატორის ინსტიტუტი არის საკმაოდ მოძველებული