ივანიშვილმა მაჟორიტარობის კანდიდატების წარდგენისას ისევ ყოფილ ხელისუფლებაზე ისაუბრა
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / ქართული ოცნება
ბიძინა ივანიშვილმა, ქართული ოცნების მაჟორიტარობის კანდიდატების წარდგენისას, ისევ ყოფილი ხელისუფლების შეცდომებზე ისაუბრა.
"ჩვენ ისეთი ხელისუფლებაც გვყოლია, რომელმაც თავისი უგუნურობით ისიც კი ვერ მოახერხა, რომ ქვეყნისთვის აეცილებინა კრიზისი, რაც სავსებით შესაძლებელი იყო. არათუ დაიცვა მოსახლეობა განსაცდელისაგან, არამედ ბედის ანაბარა მიატოვა ხალხი. გვახსოვს, როგორ გარბოდნენ ბრძოლის ველიდან და ქვეყნიდანაც კი. ეს ის ტრავმაა, რომელიც ჯერაც არ მოუშუშებია ჩვენს ხალხს. სულ ახლახანს, როცა კენჭი ეყრებოდა საკონსტიტუციო ცვლილებებს, მათ უარი თქვეს ამ პროცესში მონაწილეობაზე და ამით საკუთარ თავსაც აჯობეს. აქ კიდევ ერთხელ გამოჩნდა,რომ ეს ხალხი ხავსს ეჭიდება. მათთვის მთავარია, უბრალოდ, ძალაუფლების ხელში ჩაგდება და რევანში იმ რვაწლიანი თავისუფლებისთვის, რომელიც ჩვენ ყველამ ერთად მოვიპოვეთ და ქვეყანა დემოკრატიული განვითარების გზაზე დავაყენეთ. მე მჯერა, ჩვენს ხალხს აქვს იმის სიბრძნე, რომ სწორი დასკვნა გამოიტანოს და ყველაფერს დაარქვას თავისი სახელი", — ქართული ოცნება დემოკრატიული საქართველოს თავმჯდომარე, ბიძინა ივანიშვილი.
დღეს, 20 ივლისს ქართულმა ოცნებამ მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატები წარადგინა. მაჟორიტარების სიაში მოხვდნენ ოცნების, როგორც ძველი, ასევე, ახალი სახეები, მათ შორის ქალი მხოლოდ ერთია. მაჟორიტარად არ წარდუგენიათ იმ დეპუტატების ნაწილი, რომლებმაც მაჟორიტარული სისტემის უპირატესობის მოტივით პროპორციულს კანონპროექტი ჩააგდეს.