რა მიმართულებით აპირებს ქართული ოცნება გუნდის გაძლიერებას — კობახიძის განმარტება
ფოტო: გვანცა ნემსაძე / On.ge
პარლამენტის დეპუტატი, ირაკლი კობახიძე ამბობს, რომ საარჩევნოდ მმართველი გუნდი რამდენიმე მიმართულებით აპირებს გუნდის გაძლიერებას. როგორც კობახიძემ რუსთავი 2-ის ეთერში თქვა, გუნდში ახალი სახეების მიწვევაზე მუშაობა უკვე დაწყებულია.
"ეს არის იგივე საგარეო მიმართულება, სადაც გვინდა სულ მცირე რამდენიმე პოლიტიკოსის დამატება, რამდენიმე ადამიანის დამატება... შეიძლება იყოს დიპლომატიური კარიერის მქონე ადამიანი, შეიძლება იყოს სხვა გამოცდილების ადამიანი. მთავარია, რომ ჰქონდეს პარლამენტარს რესურსი იმისა, რომ საგარეო მიმართულებით აქტიურად იმუშაოს. ასევე, დაგვჭირდება, რა თქმა უნდა, გაძლიერება კონკრეტულ დარგებში, ეს არის იგივე განათლება, შეიძლება ჯანდაცვაში დაგვჭირდეს... ჩვენ დაგვჭირდება ზოგადად ჯანდაცვის სფეროში გაძლიერება, ეს უნდა იყოს ამოსავალი წერტილი, დანარჩენი უკვე არის დეტალები", — განაცხადა კობახიძემ.
გარდა ამისა, კობახიძე ამბობს, რომ პარტია მაჟორიტარობის კანდიდატებს ივლისის პირველ ნახევარში დააყენებს. რაც შეეხება მის მაჟორიტარობას, კობახიძე აღნიშნავს, რომ თავისი კანდიდატურის დაყენებას არ აპირებს, რადგან საარჩევნო შტაბის მართვაში იქნება ჩართული.
SpaceX-ის ყოფილი ინჟინერი ამბობს, რომ იცის, როგორ მიიღოს წყლისგან საწვავი SpaceX-ის ყოფილი ინჟინერი ამბობს, რომ იცის, როგორ მიიღოს წყლისგან საწვავი
სტივენ დაუთი: საქართველოს მთავრობის მიერ მიღებული კანონმდებლობა სულ უფრო მეტად იღებს მიზანში არასამთავრობო ორგანიზაციებს და ოპოზიციის ლიდერებს სტივენ დაუთი: საქართველოს მთავრობის მიერ მიღებული კანონმდებლობა სულ უფრო მეტად იღებს მიზანში არასამთავრობო ორგანიზაციებს და ოპოზიციის ლიდერებს
ონლაინ ვებინარი | ინოვაციური B2B პლატფორმა ProConnect პროკრედიტისგან ონლაინ ვებინარი | ინოვაციური B2B პლატფორმა ProConnect პროკრედიტისგან
ახალგაზრდები მწვანე მომავლისთვის — თეგეტა გრინ პლანეტის მხარდაჭერით ზამთრის ბანაკი გაიმართა ახალგაზრდები მწვანე მომავლისთვის — თეგეტა გრინ პლანეტის მხარდაჭერით ზამთრის ბანაკი გაიმართა
ისტორიაში პირველად საქართველომ ზამთრის ოლიმპიადაზე მედალი მოიპოვა ისტორიაში პირველად საქართველომ ზამთრის ოლიმპიადაზე მედალი მოიპოვა