გახარია, წულუკიანი და ოცნების სხვა ლიდერები ოცნების ოფისში ივანიშვილთან იკრიბებიან — მთავარი არხი
მთავარი არხის ინფორმაციით, საქართველის პრემიერი, გიორგი გახარია; იუსტიციის მინისტრი, თეა წულუკიანი და ქართული ოცნების სხვა ლიდერები პარტიის ლიდერს, ბიძინა ივანიშვილს ხვდებიან. არხმა პარტიის ოფისში ლიდერების მისვლის კადრებიც გაასაჯაროა.
გავრცელებულ კადრებში ჩანს, გიორგი გახარია და ქართული ოცნების წევრი, რატი იონათამიშვილი. სავარაუდოდ, შეხვედრაზე მივიდა პარტიის ყოფილი წევრი სოფო ქაცარავაც.
გუშინ, 14 ნოემბერს ბიძინა ივანიშვილის დაპირება არ შესრულდა. ქართულმა ოცნებამ მხარი არ დაუჭირა კანონპროექტს, რომლითაც ქვეყანაში 2020 წლის არჩევნები სრულად პროპორციული სისტემით უნდა ჩატარებულიყო. სწორედ ამ მიზეზის გამო რამდენიმე ათასი ადამიანი რუსთაველის გამზირზე შეიკრიბა. ამ მიზეზის გამო პარტია დატოვა 12-მა დეპუტატმა. ესენი არიან: თამარ ჩუგოშვილი, თამარ ხულორდავა, სოფიო ქაცარავა, გიორგი მოსიძე, დიმიტრი ცქიტიშვილი, ზაზა ხუციშვილი, მარიამ ჯაში, გიორგი ბეგაძე, ზვიად ძიძიგური, ნინო გოგუაძე, გიგა ბუკია.