გვაქვს ინფორმაცია, რომ ოლქების უმრავლესობაში ოპოზიცია უკვე ფარულად მუშაობს — კობახიძე
ფოტო: საქართველოს მთავრობა
ქართული ოცნების აღმასრულებელი მდივნის, ირაკლი კობახიძის განცხადებით, მათ აქვთ ინფორმაცია, რომ ოპოზიცია რამდენიმე ოლქში ფარულად უკვე მუშაობს და აგიტატორებს ამატებს.
როგორც მან რუსთავი 2-ის ეთერში თქვა, უმეტესად ეს ნაციონალური მოძრაობაა, რომლის ყველაზე მეტი კანდიდატი გადავიდა მეორე ტურში. კობახიძის განმარტებით, ოპოზიცია თბილისის ოლქებშიც მუშაობს.
"მათ ჰყავთ უმეტესად მეორე ტურში კანდიდატები. მათ შორის თბილისშიც მუშაობენ, კახეთშიც მუშაობენ, სამეგრელოშიც მუშაობენ. თბილისში, სადაც წარმოდგენილი არიან, დაწყებული აქვთ უკვე მუშაობა, ესაა სამი ოლქი: სამგორი, ისანი და გლდანი", — განაცხადა კობახიძემ.
ცესკოს წინასწარი მონაცემებით, 30 მაჟორიტარული ოლქიდან 14-ში ქართული ოცნების კანდიდატმა გაიმარჯვა, დანარჩენ 16-ში კი, მათ შორის თბილისის რვავე ოლქში, მეორე ტური გაიმართება.
31 ოქტომბრის საპარლამენტო არჩევნებში ბარიერგადალახულმა რვავე ოპოზიციურმა პარტიამ მანდატებზე უარი თქვა. ისინი პარლამენტის ლეგიტიმურობას არ აღიარებენ და ამბობენ, რომ არჩევნების დღეს გაყალბების არაერთი შემთხვევა დაფიქსირდება. ასევე, აცხადებენ, რომ გაყალბებას ცესკოს თავმჯდომარეც უწყობდა.
- ლეიბორისტული პარტია — 1%;