ეს საქმე რომ რეზონანსულია და ამ საკითხთან დაკავშირებით უამრავი ადამიანი კომენტარს აკეთებს. იქამდე, ხომ არ მივალთ, ერთის მხრივ, გვეჩქარება და დროზე გვინდა გადაწყვეტილება მივიღოთ და მეორეს მხრივ, უნდა ვდიოთ ყველას, ვინც სადღაც განცხადებას გააკეთებს?
თქვენ გინდათ იუსტიციის მინისტრი აქ მოვიყვანო, თითი ვუქნიო და ყური ავუწიო? მიმაჩნია, რომ წარმოდგენილი შუამდგომლობა არ უნდა დაკმაყოფილდეს იმ მარტივი მიზეზის გამო, რომ პოლიტიკური თანამდებობის პირი, რომელიც პრესასთან აკეთებს გარკვეულ განცხადებებს, არ შეიძლება იყოს მოწმე.
განაცხადა მოსამართლემ დღეს გამართულ სასამართლო პროცესზე. თბილისის საქალაქო სასამართლოში ექსპრეზიდენტის ადვოკატის შუამდგომლობით მორიგი სასამართლო პროცესი იმართება, მიხეილ სააკაშვილისთვის სასჯელისგან განთავისუფლების ან სასჯელის შემდგომი გადავადების თაობაზე. მოსამართლემ სააკაშვილის ადვოკატების არცერთი შუამდგომლობა არ დააკმაყოფილა მოწმეების დაკითხვასთან დაკავშირებით.