მჯერა, შეძლებს ქვეყანაში მნიშვნელოვანი ცვლილებების განხორციელებას — ზელენსკი სააკაშვილზე
უკრაინის პრეზიდენტმა, ვოლოდიმირ ზელენსკის საქართველოს ყოფილ პრეზიდენტს რეფორმების აღმასრულებელი კომიტეტის თავმჯდომარედ დანიშვნას ულოცავს. ზელენსკი აღნიშნავს, რომ სჯერა სააკაშვილი საბჭოს იმპულსს შემატებს.
"გულწრფელად ვულოცავ მიხეილ ნიკოლოზის ძეს ახალ საპასუხისმგებლო გამოწვევას. მჯერა, რომ ეროვნული რეფორმების საბჭოს იმპულსს შემატებს და ქვეყნის ცხოვრებაში მნიშვნელოვანი ცვლილებების განხორციელებაში დაეხმარება", — განაცხადა ზელენსკიმ.
მიხეილ სააკაშვილი უკრაინის რეფორმების აღმასრულებელი კომიტეტის თავმჯდომარედ დღეს, 7 მაისს დაინიშნა. გადაწყვეტილებას ხელი პრეზიდენტმა მოაწერა.
6 მაისს სააკაშვილმა Deutsche Welle-ს დაუდასტურა, რომ ვიცე-პრემიერის ნაცვლად რეფორმების ეროვნულ საბჭოში ნიშნავენ. მანამდე უკრაინულ მედიაში ინფორმაცია ვრცელდებოდა, მას საბჭოს მდივნად ნიშნავდნენ. მიხეილ სააკაშვილმა 6 მაისს, Deutsche Welle-ს დაუდასტურა, რომ ვიცე-პრემიერის ნაცვლად რეფორმების ეროვნულ საბჭოში ნიშნავენ.