ეს არის ხელისუფლებებს შორის მეგობრობის ტესტი — კობახიძე სააკაშვილის შესაძლო ვიცე-პრემიერობაზე
ფოტო: საქართველოს მთავრობა
ქართული ოცნების ლიდერის, ირაკლი კობახიძის თქმით, უკრაინაში ყოფილი პრეზიდენტის, მიხეილ სააკაშვილის ვიცე-პრემიერად დანიშვნა ხელისუფლებების მეგობრობის ტესტია. ამ თემაზე მან იმედის ეთერში ისაუბრა.
"ეს არის ერთგვარი მეგობრობის ტესტი და მეგობრობაში არ იგულისხმება ხალხებს შორის და ქვეყნებს შორის მეგობრობა, რომლებსაც აქვთ საუკუნოვანი ისტორიული საფუძვლები. საუბარია ხელისუფლებებს შორის მეგობრობაზე, ეს არის ხელისუფლების მეგობრობის ტესტი და ჩვენ ასე ვაყენებთ სწორედ ამ საკითხს", — თქვა ირაკლი კობახიძემ.
დეპუტატმა აღნიშნა, რომ მიხეილ სააკაშვილის ვიცე-პრემიერად დანიშვნა ძალიან უარყოფითად აისახება მეგობრობაზე და ეს მძიმე გადაწყვეტილება იქნება. კობახიძემ ყოფილი პრეზიდენტი კიდევ ერთხელ შეადარა იანუკოვიჩს და თქვა, რომ უკრაინელ კოლეგებს შეახსენეს სააკაშვილის წარსული.
ირაკლი კობახიძემ განაცხადა, რომ მას პირადადაც ჰქონდა კომუნიკაცია რადას დეპუტატებთან და აქვთ ოპტიმიზმის საფუძველი, რომ უკრაინა "სწორ" გადაწყვეტილებას მიიღებს.