საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაცია განმარტავს, რომ უკრაინის პრეზიდენტის, ვოლოდიმირ ზელენსკის საქართველოში ვიზიტი დაგეგმილი არ ყოფილა. ამასთან, მათივე ცნობით, მიმდინარე წლის ნოემბერში იგეგმებოდა სალომე ზურაბიშვილის ვიზიტი კიევში, თუცმა უკრაინაში მიმდინარე პროცესების გამო, უკრაინის მხარის თხოვნით, ვიზიტი 2020 წლისათვის გადაიდო.
ვოლოდიმირ ზელენსკისა და სალომე ზურაბიშვილის შეხვედრა პირველ სექტემბერს პოლონეთში, ვარშავაში გაიმართა. მაშინ ვოლოდიმირ ზელენსკიმ სალომე ზურაბიშვილი უკრაინაში მიიპატიჟა.
NYT: დაკავებული ტანკერის ქართველ კაპიტანს სანქციების დარღვევისთვის აშშ-ში ბრალი წაუყენეს NYT: დაკავებული ტანკერის ქართველ კაპიტანს სანქციების დარღვევისთვის აშშ-ში ბრალი წაუყენეს
სუს: დავითაშვილი ანტიკორუფციულ სააგენტოში იყო გამოკითხვაზე კონკრეტულ სისხლის სამართლის საქმეზე და არა შეხვედრაზე სუს: დავითაშვილი ანტიკორუფციულ სააგენტოში იყო გამოკითხვაზე კონკრეტულ სისხლის სამართლის საქმეზე და არა შეხვედრაზე