როგორ წარმოგიდგენიათ უკრაინასთან პოლიტიკური თანამშრომლობა, როცა იქით მხარეს სააკაშვილია? — თალაკვაძე
ფოტო: საქართველოს მთავრობა
პარლამენტის თავმჯდომარის, არჩილ თალაკვაძის თქმით, როდესაც იქეთ მხარეს მიხეილ სააკაშვილია უკრაინასთან პოლიტიკური თანამშრომლობა გართულდება.
მისი თქმით, სააკაშვილის უკრიანაში დანიშვნა არამეგობრულ გადაწყვეტილებაა და ამ საკადრო გადაწყვეტილებამ ქვეყნებს შორის პოლიტიკურ თანამშრომლობას ჩრდილი მიაყენა.
"ამან ჩრდილი მიაყენა ჩვენს ქვეყნებს შორის პოლიტიკურ თანამშრომლობას. თქვენ როგორ წარმოგიდგენიათ, მმართველ პოლიტიკურ გუნდებს შორის თანამშრომლობა, როდესაც იქით მაგიდასთან, უკრაინის პოლიტიკურ გუნდთან ერთად შეიძლება აღმოჩნდეს თავის ამპლუაში ამ საკონსულტაციო საბჭოდან ადამიანი, რომელმაც ძალიან დიდი ზიანი მიაყენა ჩვენს ქვეყანას იმ წლების განმავლობაში, როდესაც ის ოპოზიციაში გადავიდა, რომ არაფერი ვთქვათ წარსულზე და კიდევ 9 წელს არ დავუბრუნდეთ", — განაცხადა თალაკვაძემ იმედის ეთერში.
საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრის, დავით ზალკალიანის განცხადებით, რეფორმების აღმასრულებელი კომიტეტის თავმჯდომარის თანამდებობაზე მიხეილ სააკაშვილის დანიშვნის შემდეგ უკრაინაში საქართველოს ელჩს კონსულტაციებისთვის გამოიძახებენ.