ოცნება ახალ ლობისტურ კომპანიას თვეში $75000-ს გადაუხდის
აშშ-ის სენატორებისა და კონგრესმენებისგან კრიტიკული წერილების შემდეგ ქართულმა ოცნებამ ახალ ლობისტურ კომპანია Hogan Lovells-თან გააფორმა კონტრაქტი. აშშ-ის იუსტიციის დეპარტამენტის ვებ-გვერდზე გამოქვეყნებული ხელშეკრულების მიხედვით, პარტია კომპანიას ერთი წლის განმავლობაში თვეში $75000-ს გადაუხდის.
ხელშეკრულება 2020 წლის 21 იანვარს არის გაფორმებული და ვადა 2021 წლის 31 იანვრამდე აქვს. მისი ჯამური ღირებულება კი $900 000 გამოდის.
ხელშეკრულების მიხედვით, ლობისტური კომპანია მმართველ გუნდს აშშ-სთან სტრატეგიული პარტნიორობის საკითხებზე გაუწევს კონსულტაციას და საჭიროების შემთხვევაში სტრატეგიას შეიმუშავებს. კონკრეტულად კი იმუშავებს ეკონომიკური, სოციალური და ორმხრივი ურთიერთობების გასაღრმავებლად.
ფოტო: კადრი ხელშეკრულებიდან
ლობისტური კომპანია წერილს პარტიის თავმჯდომარის, ბიძინა ივანიშვილის სახელზე წერს, თუმცა ხელშეკრულებას ხელს პარტიის აღმასრულებელი მდივანი ირაკლი კობახიძე აწერს.
ფოტო: კადრი ხელშერკრულებიდან
გარდა ამისა, ამა წლის 27 იანვარს, აშშ-ს იუსტიციის დეპარტამენტის გვერდზე გამოქვეყნდა კიდევ ერთი ხელშეკრულება, რომლის მიხედვითაც საქართველოს მთავრობამ საქართველოს მთავრობამ აშშ-სთან ურთიერთობების განმტკიცებისა და კავშირების დამყარებისთვის ლობისტურ კომპანია Chartwell strategy group-თან ხელშეკრულება განაახლა.