სააკაშვილის საქმის ფარგლებში დანაშაულის დაფარვის ბრალდებით კიდევ ერთი პირი დავაკავეთ — შსს
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / შინაგან საქმეთა სამინისტრო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცნობით, პოლიციამ ექსპრეზიდენტის, მიხეილ სააკაშვილის საქმის გამოძიების ფარგლებში, დანაშაულის დაფარვის ბრალდებით კიდევ ერთი პირი დააკავა. უწყების ცნობით, საქმე სააკაშვილის მიერ საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონო გადაკვეთას ეხება.
შსს-ს ცნობით, გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 375-ე მუხლის მეორე ნაწილის მიხედვით მიმდინარეობს, რაც მძიმე დანაშაულის წინასწარ შეუპირებლად დაფარვას გულისხმობს. დანაშაული 4 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს. მათივე განცხადებით, სამართალდამცველებმა საქმეზე ამავე ბრალდებით უკვე სამი პირი დააკავეს.
უწყების თქმით, აღნიშნული საქმის ფარგლებში გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 344-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, 344-ე პრიმა მუხლის მესამე ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით და 375-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც საზღვრის უკანონო გადაკვეთას, ორგანიზებული ჯგუფის მიერ საქართველოს სახელმწიფო საზღვარზე მიგრანტის უკანონოდ გადაყვანასა და მძიმე დანაშაულის წინასწარ შეუპირებლად დაფარვას გულისხმობს.