თეთრ ხალათს ამოეფარეთ და პოლიტიკური პრობლემების მოგვარება გადაწყვიტეთ — უგულავა "ოცნებას"
ევროპული საქართველოს ლიდერის, გიგი უგულავა განცხადებით, მმართველი გუნდი თეთრ ხალათს ამოეფარა და ასე ცდილობს პოლიტიკური პრობლემების მოგვარებას.
"პირველი დღიდან საზოგადოებას ჰქონდა ეჭვი, რომ თქვენ კოვიდს საკუთარი პოლიტიკური ტყავის გადასარჩენად იყენებდით. თეთრ ხალათს ამოეფარეთ, საკუთარი პოლიტიკური პრობლემების მოგვარება გადაწყვიტეთ მაგით და პირდაპირ გეტყვით, რომ სულ ფეხზე გკიდიათ ხალხის ჯანმრთელობა", — განაცხადა უგულავამ.
მისივე თქმით, ახლა დაწესებული შეზღუდვები პოლიტიკური შინაარსისაა.
არჩევნების შემდეგ, როცა ოპოზიციამ აქციები დაანონსა, სამთავრობო გუნდი და საკოორდინაციო საბჭოს წევრები უფრო მკაცრად აცხადებენ, რომ აქციები ვირუსის გავრცელების საფრთხეს შეიცავს და მოუწოდებენ მოქალაქეებსა და პოლიტიკურ ლიდერებს დაიცვან წესები. ხვალ, 8 ნოემბერს თბილისში, პარლამენტის წინ ოპოზიციას მასშტაბური აქცია აქვს დაგეგმილი.
საკოორდინაციო საბჭოს გადაწყვეტილებით, 9 ნოემბრიდან დიდ ქალაქებში: თბილისში, ბათუმში, ქუთაისში, რუსთავში, ზუგდიდში, გორსა და ფოთში 22 საათიდან დილის 5 საათამდე გადაადგილება შეიზღუდება. შეზღუდვა გავრცელდება როგორც ქვეითად, ისე ტრანსპორტით და კერძო ავტომობილებით მოსიარულეებზე.
ინფრასტრუქტურის მინისტრ მაია ცქიტიშვილის განცხადებით, შეზღუდვა არ გავრცელდება საერთაშორისო საავტომობილო გადაზიდვებზე და საოპერაციო შტაბთან შეთანხმებით, იმ პირებსა და საავტომობილო საშუალებებზე, რომლებიც სტრატეგიული ობიექტების ფუნქციონირებისთვის გადაადგილდებიან.
ცქიტიშვილმა ასევე აღნიშნა, რომ ეს არ არის კომენდანტის საათი. რაც შეეხება სანქციას, მისი თქმით, ჯარიმა 2 000 ლარი იქნება, თუმცა მოგვანებით ინფორმაცია დეტალურად გავრცელდება.