მეორე ტურში მონაწილეობის არ მიღება არის პოლიტიკური კაპიტულაცია, იციან, დამარცხდებიან — თალაკვაძე ოპოზიციაზე
ფოტო: საქართველოს მთავრობა
ქართული ოცნების ერთ-ერთი ლიდერის, არჩილ თალაკვაძის თქმით ოპოზიცია მეორე ტურზე უარს იმიტომ ამბობს, რომ გამარჯვების იმედი არ აქვს და ეს ერთგვარი პოლიტიკური კაპიტულაციაა.
ჩემი ინფორმაციით, ოპოზიციის წარმომადგენლების დიდი ნაწილი, რომლებსაც მეორე ტურებში უნდა მიეღოთ მონაწილეობა, ისინი პროპორციული სიით უკვე არიან შესული პარლამენტში და მათ მეორე ტურში გამარჯვების იმედი არ აქვთ. არჩევნებთან დაკავშირებულ ამ საკითხებს ისინი აფორმებენ ისე, თითქოს პროტესტის ნიშნად არ მიიღებენ მონაწილეობას, სინამდვილეში ეს არის პოლიტიკური კაპიტულაცია მეორე ტურის წინ, მათ იციან, რომ მეორე ტურებში დამარცხდებიან და ურჩევნიათ, არ მიიღონ მონაწილეობა", — განაცხადა თალაკვაძემ.
31 ოქტომბრის საპარლამენტო არჩევნებში ბარიერგადალახულმა რვავე ოპოზიციურმა პარტიამ მანდატებზე უარი თქვა. ისინი პარლამენტის ლეგიტიმურობას არ აღიარებენ და ამბობენ, რომ არჩევნების დღეს გაყალბების არაერთი შემთხვევა დაფიქსირდება. ასევე, აცხადებენ, რომ გაყალბებას ცესკოს თავმჯდომარეც უწყობდა.
- ლეიბორისტული პარტია — 1%;