ორი ვირუსი გვაქვს დასაძლევი — ბათუმში ხალხმრავალი აქციის გამო კალაძე ენმ-ს აკრიტიკებს
"როგორ იქნება რომელიმე პოლიტიკური დაჯგუფება პასუხისმგებელი მთელ ქვეყანაზე, როცა ერთი მიტინგის დროსაც კი ეს ‘’ფეხებზე ჰკიდიათ"? — ასე ეხმიანება ქართული ოცნების გენერალური მდივანი კახა კალაძე ბათუმში ნაციონალური მოძრაობის ხალხმრავალ შეკრებას. მისი თქმით, ქვეყანას ორი ვირუსი აქვს დასაძლევი.
"პოლიტიკაში შემთხვევით არაფერი ხდება, ყველაფერი დაგეგმილია, მიზანი გააზრებული, შედეგები გათვლილი....დასკვნები თავად გამოიტანეთ იმაზე, რაც დღეს ბათუმში მოხდა და როგორც ჩატარდა შეხვედრა. აშკარად ორი ვირუსი გვაქვს დასაძლევი", — წერს კალაძე ფეისბუქზე.
წინასაარჩევნო პერიოდში ხალხმრავალ შეხვედრებსა და ღონისძიებებს ქართული ოცნებაც მართავდა. ოპონენტების პასუხად ისინი აცხადებდნენ, რომ იცავენ რეკომენდაციებს და დისტანციას.
16 ოქტომბრის მონაცემებით, საქართველოში კორონავირუსი 15 327 დადასტურებული შემთხვევაა, მათგან 7 613 უკვე გამოჯანმრთელდა, გარდაიცვალა — 124.
თბილისის ინფექციური საავადმყოფოს ბოქსირებული განყოფილების ხელმძღვანელის, მარინა ენდელაძის განცხადებით, კორონავირუსის დღეს დადასტურებული 887 შემთხვევიდან ყველაზე მეტი, 342 არის აჭარაში დაფიქსირდა. მისივე თქმით, 277 — თბილისი, 198 — იმერეთი, სამეგრელო-ზემო სვანეთი — 22, გურია — 11, შიდა ქართლი — 12, ქვემო ქართლი — 3, მცხეთა მთიანი — 10, კახეთი — 7, სამცხე-ჯავახეთი — 3, რაჭა-ლეჩხუმი და ქვემო სვანეთი — 2.
სამეგრელო-ზემო-სვანეთი -22, გურიაში 11, შიდა ქართლი 12, ქვემო ქართლლი 3, მცხეთა მთიანი 10, კახეთი -7. სამცხე-ჯავახეთი -3, რაჭა-ლეჩხუმსა და ქვემო სვანეთში 2