ხელს გვიწყობენ უფრო მყარ გამარჯვებაში — მდინარაძე ოპოზიციის მაჟორიტარობის კანდიდატებზე
ფოტო: ანა ვახტანგაძე / On.ge
მმართველი გუნდის ლიდერის, მამუკა მდინარაძის განცხადებით, ოპოზიცია ხელს უწყობს ქართულ ოცნებას გამარჯვებაში. ამ ფორმით გამოეხმაურა ის ოპოზიციის მაჟორიტარი კანდიდატების დასახელებას.
"ჩემთვის არანაირ მიზანს არსაერთო კანდიდატების დასახელებით წარმოადგენს ცინიზმი და არ შეიძლება, რომ უდიერად ან უპატივცემულოდ მოეპყრო შენს ყველაზე სუსტ კონკურენტს, თუმცა რატომღაც მგონია, რომ ჩვენი ოპონენტები, რადიკალური ოპოზიციიდან მათ შორის,ხელს გვიწყობენ უფრო მყარ გამარჯვებაში, როდესაც ასეთ გადაწყვეტილებებს ახმოვანებენ.
პიროვნულად არ მიიღოს არცერთმა, უფრო მეტად საუბარი მაქვს საერთო კანდიდატებზე, რა შემთხვევაშიც წარმატების საფუძველი ის იქნება, რომ პირველივე ტურში დასრულდება ყველაფერი", — განაცხადა მან.
ოპოზიციურმა ერთობამ თბილისში მაჟორიტარობის 6 კანდიდატი დაასახელა, რომელთა ვინაობა ლეიბორისტული პარტიის ლიდერმა, შალვა ნათელაშვილმა გაამხილა. ამ ეტაპზე დანარჩენი 2 ოლქის კანდიდატი უცნობია და პოლიტიკოსები აცხადებენ, რომ კონსულტაციები გრძელდება. რაც შეეხება 6 ოლქს, კანდიდატები ასე გადანაწილდა:
- ნაძალადევი — შალვა ნათელაშვილი;
- მთაწმინდა-კრწანისი — შალვა შავგულიძე;
- ვაკე — ელენე ხოშტარია;
- ისანი — გიორგი ვაშაძე;
- სამგორი — ლევან ხაბეიშვილი
- გლდანი — ნიკა მელია.
ევროპული საქართველოს ლიდერის, დავით ბაქრაძის თქმით, დარჩენილ ორ ოლქთან დაკავშირებით ევროპული საქართველოს პოზიციაა, რომ აქ ფართო საზოგადოებრივი კონსენსუსი იყოს და არაა აუცილებელი, პოლიტიკოსები იყვნენ.