ჩვენი 100 დეპუტატი ეყოფა იმ 198 კაცს პარლამენტის გარშემო — ირაკლი კობახიძე
ფოტო: გვანცა ნემსაძე / On.ge
ქართული ოცნების ლიდერი ირაკლი კობახიძე ამბობს, რომ მათ უმრავლესობის წევრების "ემოციების დარეგულირება უწევთ" საპროტესტო აქციებთან დაკავშირებით. ამის შესახებ მან დღეს, 29 ნოემბერს პარლამენტში გამართული უმრავლესობის სხდომის შემდეგ განაცხადა:
"გვიწევს დეპუტატების შეკავება იმისათვის, რომ არ გამოხატონ ემოციები, გარე აქციასთან დაკავშირებით. ეს 100 დეპუტატი ეყოფა იმ 198 კაცს, რომლებიც არიან პარლამენტის გარშემო, თუ ემოციებზე არის საუბარი... შეაფასონ საკუთარი რესურსები და 200 კაცით მუშტებს ნუ აბრახუნებენ", — თქვა კობახიძემ ოპონენტებზე.
პროპორციულ საარჩევნო სისტემაზე გადასვლის მოთხოვნით მთელი ოპოზიციური სპექტრი გაერთიანდა ლოზუნგით "ყველა მინუს ერთი!". საერთო მიზნით, დაინიშნოს ვადამდელი არჩევნები პროპორციული სისტემით, გაერთიანდნენ თავისუფალი დემოკრატები, რესპუბლიკელები, ევროპული საქართველო, ნაციონალური მოძრაობა, ახალი საქართველო, ლეიბორისტული პარტია, გირჩი, კანონი და სამართალი, ასევე, მათ გვერდით დადგნენ: ნინო ბურჯანაძე, გუბაზ სანიკიძე, ეკა ბესელია.