ვიმედოვნებ, კანონი თანასწორად გავრცელდება ყველა მოქალაქეზე, მიუხედავად პარტიული კუთვნილებისა — დეგნანი გახმაურებულ საქმეებზე
ფოტო: კადრი ვიდეოდან/აშშ-ის საელჩო
ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩი საქართველოში, კელი დეგნანი მამუკა ხაზარაძის, ბადრი ჯაფარიძის, ავთანდილ წერეთლისა და ნიკა გვარამიას საქმეებთან დაკავშირებით აცხადებს, რომ იმედოვნებს, კანონი ყველა მოქალაქეზე თანასწორად გავრცელდება, მიუხედავად მათი პარტიული კუთვნილებებისა და ბიზნეს ასოციაციებისა.
"ვიმედოვნებ, რომ ყველა შემთხვევაში კანონი ყველა მოქალაქეზე თანასწორად გავრცელდება, მიუხედავად მათი პარტიული კუთვნილებისა და ბიზნეს ასოციაციებისა. არსებობს ბევრი თავდადებული მოსამართლე და ადვოკატი, რომლებიც მუშაობენ საქართველოს სასამართლო სისტემაში, რათა კანონის სამართლიანი, მიუკერძოებელი გამოყენება.
ესენი არიან სასამართლო სისტემის ის წევრები, რომელთა ძალისხმევასაც სასამართლოს დამოუკიდებლობისა და მიუკერძოებლობის განმტკიცების მცდელობებში ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩო მხარს უჭერს", — განაცხადა დეგნანმა.
ხვალ, 16 დეკემბერს ე.წ. ფულის გათეთრების საქმეზე ბოლო სასამართლო სხდომა გაიმართება.