რას ხედავთ განსაკუთრებულს?! — პრემიერი ზურაბიშვილი-ივანიშვილის სარეკლამო ბილბორდებზე
ფოტო: მთავრობის ადმინისტრაცია
საქართველოს პრემიერ-მინისტრის, მამუკა ბახტაძის განცხადებით, არაფერია განსაკუთრებული, რომ ქართული ოცნება სალომე ზურაბიშვილის საარჩევნო კამპანიაშია ჩართული, მათ შორის ბიძინა ივანიშვილიც. ასე გამოეხმაურა მამუკა ბახტაძე საარჩევნო ბილბორდების საკითხს, სადაც სალომე ზურაბიშვილი ქართული ოცნების ლიდერებმა ჩაანაცვლეს.
"თქვენ რა მიგაჩნიათ განსაკუთრებულად იმაში, რომ ქართული ოცნება, როგორც პირველ ტურში, ასევე მეორე ტურში, მხარს უჭერს სალომე ზურაბიშვილს და ჩართულია წინასაარჩევნო პროცესებში, მათ შორის მისი დამფუძნებელი, ბიძინა ივანიშვილიც. სალომე ზურაბიშვილის ბანერები არ შეგიმჩნევიათ სხვაგან? არის ახალი ბანერები, არის სალომე ზურაბიშვილის ბანერებიც", — განაცხადა მამუკა ბახტაძემ.
მეორე ტურის საარჩევნო ბანერზე საპრეზიდენტო კანდიდატის, სალომე ზურაბიშვილის ნაცვლად ქართული ოცნების თავმჯდომარე, ბიძინა ივანიშვილია გამოსახული. ბანერზე ზურაბიშვილის საარჩევნო ნომერი და სლოგანი წერია.
ფოტოზე გამოსახულების ცვლილების გარდა, მეორე ტურისთვის შეიცვალა სალომე ზურაბიშვილის საარჩევნო სლოგანიც. "ერთად საქართველოსთვის" წარწერა "პრინციპულმა არჩევანმა" ჩაანაცვლა.